Tvoříme Porubu společně

Tvůj GRIL

Protože grilovat můžeme i ve městě!
Chceš si jít v Porubě něco ugrilovat, ale nemáš kam? Přesně to jsme zažili i my. Začali jsme přemýšlet nad koupí malého grilu a pak nás napadlo, že kdyby v Porubě stál sdílený gril, radost by z toho mohlo mít více lidí!
Sdílený gril je úžasné místo pro setkávání lidí a rozvíjení komunity. Zároveň může lidi z bytů vytáhnout více ven. Chceme, aby Tvůj GRIL sloužil jako setkávací a seznamovací místo a lidé z Poruby se zde více poznávali mezi sebou.
Na místě by se nacházel velký gril s ocelovým prstencem na dřevo i uhlí - nad grilem by bylo možné jak opékat špekáčky 'na klacku', tak grilovat maso, zeleninu, sýry a cokoliv tě napadne na rozpáleném ocelovém prstenci. U grilu budou také lavičky, stůl, koše na odpad a informační tabule.
Více o projektu se můžeš dozvědět na www.tvujgril.cz

Informace

Předkladatel: Michaela Mošová
Lokalita: Louka mezi ulicemi Opavská a Martinovská pod tramvajovou zastávkou Telekomunikační škola, která je dostupná spoustě lidem z Poruby, tramvají nebo na sdílených kolech.
Celkové náklady: 91800 Kč
Posouzení proveditelnosti
(stanovisko ÚMOb Poruba):
Návrh je po technické stránce proveditelný, po společné diskusi s autorkou byl upraven, včetně navýšení rozpočtu. Realizaci návrhu nyní nic nebrání.

Jak využijí nápad obyvatelé Poruby

Gril bude moc využívat kdokoliv, kdykoliv během dne. Přes odpoledne obyvatelé Poruby a různé komunity, dopoledne třeba i školy. Všichni hlavně od jara do podzimu.