Tvoříme Porubu společně

Zvlněná louka

Městská louka se zvlněným terénem pro rekreaci, opalování, pikniky v příjemných travních "polštářích". Působí velmi umělecky a atraktivně a přímo láká k posezení a poležení.
Tento nápad jsem odkoukala v Lisabonu, kde jsem na podobné louce viděla desítky lidí. Na pátém obvodě u slunečních hodin se lidé také rádi opalují a mívají pikniky (viz. příloha). Leží ale úplně na rovném, nemají pocit soukromí vedle rušné promenády a cyklostezky. Když jsem známým ukazovala fotografie louky v Lisabonu, byli nadšení a podpořili mě, abych projekt přihlásila. Plánované terénní nerovnosti, vlny, mají obdobný tvar jako "kruhy na vodě po vhození kamínku".

Informace

Předkladatel: Jana Kozáková
Lokalita: Louka u slunečních hodin, mezi Francouzskou a Alžírskou/Bulharskou ulicí, vedle lesíku.
Celkové náklady: 660000 Kč
Posouzení proveditelnosti
(stanovisko ÚMOb Poruba):
Návrh je po technické stránce proveditelný, po společné diskusi s autorkou byl upraven, včetně navýšení rozpočtu. Realizaci návrhu nyní nic nebrání.

Jak využijí nápad obyvatelé Poruby

Louka bude, stejně jako doposud, využívána hlavně v letní sezóně. V době, kdy se konají poutě a stojí zde kolotoče, může být příjemnou oddechovou zónou pro rodiny. Polovina louky bude vždy ve stínu, takže i maminky s velmi malými dětmi tam mohou odpočívat. Děti obecně budou milovat běhání ve vlnách. Narozdíl od tzv. "piknikové louky" v parku poblíž, má tato velmi příjemné klima, sluneční svit, energii a lidé ji vyhledávají k odpočinku. Dovedu si představit, že i v zimních měsících a na sněhu si děti takové louce vyhrají.