Tvoříme Porubu společně

Zelené hřiště

Blíží se únor a s ním i hlasování v projektu Zelená Porubě. Lidé také letos navrhovali proměny celých vnitrobloků a právě v hlasování rozhodnou o tom, která se jim líbí nejvíce.

Do finále participativního rozpočtu Zelená Porubě postoupily tři projekty. Dopravní hřiště s pumptrackovou dráhou, Aktivní Podéšti a Zelené hřiště, které řeší prostor dvora za Kafrárnou.

Radka Pečínková, autorka návrhu Zelené hřiště: “Cílem bylo zmodernizovat celý ten prostor a zpřístupnit, protože v současné chvíli tady nejsou žádné přístupové cesty, kde by se dalo dojít pohodlně s kočárkem. Případně lidé důchodového věku, kteří jdou s vnoučaty, tak ten prostor není takový, aby mohli bez problému na to hřiště vůbec dojít.”

Laura Doležalová, architektka: “Především co je důležité jak tady vidíme to rozpraskané asfaltové hřiště, tak jádrem celého návrhu je oprava této plochy tak, aby si tady děti do budoucna mohly zase kulturním způsobem hrát. Budeme doplňovat lavičky, stojany na kola a odpadkové koše a vlastně všeobecně ten mobiliář stávající i ty herní prvky se natřou, zrenovuji, některé se přesunou, takže spíše půjde o kultivaci celého prostoru.”

V prostoru bude také komunitní piknikový stůl, který byl už loni v rámci projektu Zelená Porubě umístěn na vítězné Duhové hřiště a velmi se osvědčil. Co se týká hlasování, tak to bude spuštěno 13. února.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Budeme hlasovat tentokrát pomocí mobilního rozhlasu. Není to vůbec složité ani komplikované. Jde jen o to, aby se lidé zaregistrovali do té aplikace mobilního rozhlasu a pomocí telefonního čísla potom verifikují svůj hlas."

Podrobnosti najdete na webu radnice a také v měsíčníku Prio.

https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-poruba/11000035323/zelena-porube-jde-do-finale-lide-budou-hlasovat-o-promenach-dvoru

Vydáno 19. 1. 2023 16:08

polar.cz, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová