Tvoříme Porubu společně

Nový ročník projektu Zelená Porubě!

S příchodem jara vyhlašujeme dnes, 1. 4. 2022, nový ročník projektu Porubského participativního rozpočtu Zelená Porubě - navrhni svůj dvůr, a není to apríl! 

Šestý ročník projektu porubského participativního rozpočtu Zelená Porubě je tady! Už předchozí ročník projektu prošel významnou změnou. I letos tak budete mít možnost navrhnou podobu celého dvora (vnitrobloku). Návrh by tak měl být komplexní a proměnit prostranství celého dvora. Na jeho přípravu a realizaci budou z rozpočtu vyčleněny až 4 miliony Kč. 

Projekt bude i tentokrát probíhat v dvouletém cyklu:

od 1. do 30. června 2022 budete moci přihlašovat své návrhy, do konce léta vybere odborná komise maximálně 3 návrhy, které postoupí do dalšího kola zpracování a veřejného hlasování. Tyto návrhy budou ve spolupráci s architekty rozpracovány do konce roku 2022, počátkem roku 2023 budou představeny veřejnosti a v únoru 2023 proběhne hlasování o vítězi. Realizace vítězného návrhu bude probíhat v průběhu roku 2023.

Pro inspiraci se podívejte na návrhy dvorů, které postoupily do hlasování v ročníku 2020. Nové Zásady pro ročník 2022 najdete zde, případně mrkněte na záložku O čem to je?

Máte nápad a nevíte co dál? Kontaktujte nás na e-mailu zelenaporube@moporuba.cz nebo na tel. čísle 720 735 317.