Tvoříme Porubu společně

Dopravní hřiště a pumptrack

Postupně vám představujeme projekty, které postoupily do hlasování v projektu Zelená Porubě. Lidé také letos navrhovali proměny celých vnitrobloků a tom, který zvítězí, rozhodnete právě vy.

Jak už od nás víte, do finále participativního rozpočtu Zelená Porubě postoupily tři projekty. Aktivní Podéšti, Zelené hřiště a Dopravní hřiště s pumptrackovou dráhou u křižovatky ulic Martinovská a Průběžná.

Lucie Tešnarová, autorka návrhu: “Nápad vznikl, protože mám 3 a půl letého syna a on velmi rád právě jezdí nejen na kole, ale i na koloběžce a musíme dojíždět docela daleko. Buď to jsou Hošťálkovice, nebo nějaké přiznané hřiště a je tam omezená doba nejen na měsíce, ale i na odpoledne a tím, že to má syn rád, tak tam jezdíme a mě napadlo, že by se to dalo v rámci Zelená Porubě realizovat tady, což by bylo strašně fajn nejen pro nás, ale třeba i pro školku naši kam chodí, protože taky nemají možnost kde vyrazit.”

Jaká je vlastně odezva’?

“Co se týče sousedů, co jsem tady třeba sbírala podpisy a podobně, tak si myslím, že velká a i se mi to líbí v tom, že ten nápad je jedinečný. Že všude se řeší hřiště, ale tady to v Porubě schází.”

Dopravní hřiště pro děti vznikne na místě letité asfaltové plochy, která je popraskaná a neplní svůj účel. Na něj naváže právě pumptracková dráha, která je kompozitní.

Ondřej Turoň, architekt: “Je to prefabrikát, který sem bude dovezen a nainstalován a propojením tady těch dvou atrakcí vznikne, vlastně s využitím toho valu tady vznikne taková udusaná pěšinka pro mladé cyklisty, kteří to budou využívat jako nájezdovou plochu pro ten pumptrack. Další úpravy budou spíš zahradního charakteru. Dojde k nějakému rozšíření dřevin a podobně."

Nebudou chybět ani lavičky pro rodiče, kteří budou na děti dohlížet a jedná se i rekonstrukci chodníků.

Ondřej Turoň, architekt: “Mě se nápad líbil od začátku vlastně nejvíc z těch tří hřišť, ze kterých se vybíralo. Nebo my jsme měli poslat cenové nabídky a doufal jsem, že pokud mě vyberou, tak mě vyberou právě na ten pumptrack. Takže mi se splnilo přání a jsem spokojený.”

Hlasování o tom, který z projektů se vám líbí nejvíce, začne už 13. února.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Budeme hlasovat tentokrát pomocí mobilního rozhlasu. Není to vůbec složité ani komplikované. Jde jen o to, aby se lidé zaregistrovali do té aplikace mobilního rozhlasu a pomocí telefonního čísla potom verifikují svůj hlas."

https://polar.cz/zpravy/ostrav...

Vydáno 27. 1. 2023 21:36

polar.cz, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová